Google Adwords Reklamları


Google AdWords reklamları zaten ürün veya hizmetiniz ile ilgilenen kişilere işletmenizin tanıtımını yapmanıza olanak sağlar, ilk olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı anahtar kelimeler belirlemeniz gerekir ,anahtar kelimelerinizi belirlerken Google’ın sunduğu bir hizmet olan anahtar kelime planlayıcıyı kullanabilirsiniz ve sektörünüz ile ilgili en çok aranan kelimelerin aranma hacimlerine ulaşabilir ve bu sayede kampanyanızı istatiksel olarak doğru planlamış olursunuz.

Google AdWords reklamlarınızda kullanacağınız kelimeler belirlendikten sonra kullanıcıların ilgisini çekecek spesifik reklam metinleri oluşturursunuz. Reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır.

Ayrıca kampanyanızı reklamını yaptığınız her bir ürün grubunu farklı ve o ürün grubuna özel olarak oluşturulmuş reklam gruplarına bölmeniz ve kampanyalarınızın tümüne negatif anahtar kelimeler eklemeniz gerekir. Bu sayede gereksiz maliyet oluşturabilecek reklam tıklamalarının önüne geçmiş olursunuz tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Google ‘da reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz,sonuç olarak Kişiler sunduğunuz hizmet veya ürünle alakalı Google da arama yaptığında karşısına işletmenizin reklamı çıkar ve reklamınız sadece tıklandığında ödeme yaparsınız.

Google AdWords ile işletmenizin pazarlama hedefleri doğrultusunda Google Görüntülü reklam ağı sayesinde metin, resim ve video reklamlar da oluşturabilirsiniz ve en önemli avantajlarından biriside Google AdWords’ün gelişmiş raporlama sistemi sayesinde reklamlarınızın performansını izleyip, ölçümleyerek dijital pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz.

NEDEN GOOGLE REKLAMLARI?

Yapılan araştırmalara (Standard & Poor’s) Google, Yahoo, Ask.com, Lycos ve MSN’nin de dahil edildiği en son araştırmaya göre, Google’ın Türkiye,de en yaygın olarak kullanılan arama motoru olduğu tespit edildi. Ayrıca, diğer bir araştırmaya göre (Vividence Corporation) , insanlardan seçkin arama motorlarına ilişkin deneyimlerini derecelendirmeleri istendi. Katılımcıların %89’u, rakipleri çok gerilerde bırakır bir şekilde, Google ile önemli ölçüde pozitif bir deneyim yaşadıklarını bildirdiler.

Google Adwords Reklamlarının Avantajları

  • Google AdWords reklamları Ölçülebilir, güvenilir, esnektir.
  • İstediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.
  • Reklamları, bölgesel veya küresel olarak yayınlayabilirsiniz.
  • Doğru kullanıcılara doğru zamanda ulaşırsınız.
  • Kullanıcıların Kullandıkları cihaz hangisi olursa olsun müşterilerinize ulaşırsınız.
  • İhtiyaçlarınızı gözönüne alarak hedeflerinizi saptamanıza yardımcı oluyoruz.
  • Fırsatları bulur ve bütçe önerilerinde bulunur.

Televizyon, radyo, gazete vb mecralara reklam verdiğinizde reklamlarınızın hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığını veya ne kadarının ulaştığını ölçümleyemezsiniz. Performansını ölçümleyemediğiniz reklamlar için çok yüksek reklam bedelleri öderken aynı zamanda bir sonraki pazarlama stratejinizi de doğru kurgulayamazsınız.

Google AdWords reklamları ile yaş, cinsiyet, ilgi alanı vb hedefleme yöntemlerini kullanarak reklamlarınızın doğru kitleye ulaştırabilir, raporlama özelliği ile pazarlama stratejinizi kurgulayabilirsiniz. Ayrıca diğer reklam mecralarına göre daha az maliyet harcayarak pazarlama hedeflerinize ulaşabilirsiniz.